Monday, November 19, 2012

Joga


Tekst cały na http://primasutra.blogspot.com/2012/11/joga.html
"Dla kobiet w ciąży nieocenione działanie przynosi joga. Kobiety ciężarne i przygotowujące się do ciąży zaczynają interesować się zdrowym stylem życia. W okresie ciąży następuje wiele zmian ciele. Dbanie o swoją kondycję fizyczną i psychiczną w tym okresie jest bardzo ważne. Ćwiczenia oparte na jodze utrzymują właściwy tonus mięśni dzięki ich napinaniu i delikatnemu rozciąganiu, usprawniają krążenie krwi w naczyniach, poprawiają trawienie, przywracają równowagę systemu neurohormonalnego i stabilizują stan emocjonalny.
Kolejną grupą osób do których skierowane są specjalne sesje są seniorzy. Zajęcia jogi dla seniora cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zwykle uczestniczą w nich osoby po 60 roku życia. Zajęcia takie dostosowane są do możliwości sprawnościowych osób starszych.
Wiele osób ma świadomość ze najlepsze efekty przynosi bardzo regularne uprawianie dyscypliny jogi. Dlatego wielu z nich rozpoczyna praktykę jogi w domu. Rozpoczęcie ćwiczeń w domu jest teraz o wiele prostsze, ponieważ można skorzystać z wielu publikacji książkowych oraz internetowych na ten temat."